Sport     | 18.08.2018. 19:37 |

Ševko Okić strijelac i asistent za novi domaći trijumf Čelika

FENA Vehid Begunić

ZENICA, 18. augusta (FENA) - Čelik je pred oko 3.500 gledalaca na Bilinom polju, u okviru 5. kola Premijer nogometne lige BiH rezultatom 2:0 (1:0) porazio Zvijezdu 09 iz Etno sela Stanišići kod Bijeljine.

Zeničanima je ovo bio treći domaći trijumf u tri utakmice, kojeg su ponovo ostvarili i bez primljenog gola. Domaćini su odlučno krenuli od samog početka te su već u 11. minuti došli i u vodstvo od 1:0. Strijelac je, na asistenciju Vladimira Grahovca, bio Ševko Okić.

Dobru priliku za goste u prvom dijelu imao je samo Ermin Huseinbašić u 29. minuti, ali je njegov šut iskosa sa desne strane odbranio golman Branislav Ružić. Gosti su u nastavku pokušali učiniti nešto više nego u prvom poluvremenu, ali ih je potpuno presjekao gol Ivana Livaje iz 59. minute, koji je postavio i konačnih 2:0. Livaju je dobro proigrao strijelac prvog gola, Okić.