Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-parts-new/sql.php on line 166

Fena.ba | Najnovije vijesti iz BiH, regiona i svijeta
Sport     | 11.08.2018. 22:43 |

Slobodi tri boda protiv gradskog rivala Tuzla Cityja

FENA

TUZLA, 11. augusta (FENA) – U okviru 4. kola Premijer lige BiH, na stadionu Tušanj, pred oko 5.000 gledatelja, nogometaši Tuzla Cityja poraženi su protiv Slobode rezultatom 0:1 (0:0).

Susret je izazvao veliko zanimanje ljubitelja nogometa, ali osim borbenosti i puno trčanja igrača oba tima, nije ponudio mnogo za uživanje.

U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije stvorila ozbiljniju priliku za gol.

Vrijedi zabilježiti jedino da je u 26. minuti Ajdin Nukić bio u prodoru, ali je njegov šut izblokiran, baš kao i Antonija Vidovića na suprotnoj strani u 42. minuti.

Nešto konkretnija igra Slobode početkom drugog poluvremena donijela je radost njihovim navijačima.

U 63. minuti sjajan prodor po desnoj strani izveo je Ivan Baraban. Nije ga mogao zaustaviti Stefan Vukmirović, a plavokosi Slavonac izvrsno je vratio loptu u sredinu gdje je bez oklijevanja šutirao Vidović poslavši loptu pod samu gredu – 0:1.

Trener Starčević izvršio je nekoliko izmjena s ciljem ofanzivnije igre, ali njegovi napadači nisu imali mnogo prilika da savladaju Gorana Vukliša.

Sloboda je od 74. minute ostala na terenu s igračem manje, jer je drugi žuti, isključujući karton dobio kapiten Perica Ivetić, koji je još u prvom poluvremenu zaradio udarac u glavu i igrao je s povezom.

Međutim, ni s igračem više igrači Slobodana Starčevića nisu uspjeli postići gol za izjednačenje.

Slobodi je ovo prva pobjeda u prvenstvu, a Tuzla Cityju drugi poraz.