Sport     | 25.06.2018. 22:13 |

Španija i Portugal u osmini finala SP-a

SARAJEVO, 25. juna (FENA) - Nogometne reprezentacije Španije i Portugala plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Obje ekipe su u posljednjem kolu B-grupe upisale remije, što im je bilo dovoljno da zadrže prve dvije pozicije na tabeli.

Španija je odigrala neriješeno 2:2 sa selekcijom Maroka i zahvaljujući gol-razlici osvojila prvo mjesto u grupi. Španci su dva puta bili u zaostatku, ali su na kraju uspjeli doći do boda koji im donio plasman među 16 najboljih ekipa.

Khalid Boutaib je u 14. minuti doveo Maroko u vodstvo, ali je pet minuta kasnije izjednačio Isco.

U 81. minuti Youssef En-Nesyri ponovo je donio prednost selekciji Maroka, a konačnih 2:2 postavio je Iago Aspas u 90. minuti.

Selekcija Portugala je u posljednjem kolu odigrala neriješeno s Iranom 1:1.

Portugalci su poveli u 45. minuti golom Ricarda Quaresme, a priliku za povećanje vodstva imao je Ronaldo, ali je njegov udarac sa bijele tačke u 53. minuti odbranio golman Irana Alireza Beiranvand.

Iranci su finišu uspjeli da izjednače golom Karima Ansarifarda sa bijele tačke, a mogli su i do pobjede u sudijskoj nadoknadi čime bi evropske prvake poslali kući. No, Taremi je promašio gol iz izgledne pozicije.

Na kraju je ostalo 1:1 čime je Portugal osvojio drugo mjesto i u osmini finala 30. juna će igrati s pobjednikom A-grupe, selekcijom Urugvaja. Španija će se u osmini finala 1. jula sastati s domaćinom SP-a Rusijom.