Sport     | 20.06.2018. 22:39 |

SP Rusija - Minimalne pobjede Urugvaja, Portugala i Španije

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 20. juna (FENA) - Na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji sva tri susreta 2. kola današnjeg programa završena su minimalnim pobjedama reprezentacija Urugvaja, Portugala i Španije.

Urugvaj je u Rostovu na Donu savladao Saudijsku Arabiju sa 1:0 (1:0), a tim rezultatom su se i Urugvaj i domaćin Rusija plasirali u osminu finala kolo prije kraja takmičenja u A-grupi.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Luis Suarez u 23. minuti.   Bio je to jubilarni 100. nastup Suareza za reprezentaciju, a proslavio ga je 52. golom.

U A-grupi nakon dva kola vode Rusija i Urugvaj sa po šest bodova, dok su Saudijska Arabija i Egipat bez bodova.

U posljednjem,  3. kolu (24. juna) sastaju se Rusija i Urugvaj, te Saudijska Arabija i Egipat.

U susretima B-grupe Portugal je u Moskvi na stadionu Lužniki savladao Maroko sa 1:0 (1:0).

Strijelac jedinog gola bio je Cristiano Ronaldo već u četvrtoj minuti susreta.

Bio je ovo već četvrti pogodak portugalskog kapitena na ovom SP-u, nakon što je u prvom nastupu postigao tri gola u  remiju protiv Španije (3:3) .

Također, Ronaldo je ovime postao  evropski rekorder po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju, ovo mu je bio 85. gol u dresu Portugala čime se odvojio od legendarnog Mađara Ferenca Puskasa koji je 84 puta bio strijelac u dresu Mađarske.

U drugom kolu B-grupe  Španija  je u Kazanju teže od očekivanog savladala Iran s 1:0 (0:0) golom Coste u 54. minuti, nakon nesretne intervencije  Rezaeiana.

Iranci su u 63. minuti preko Ezatolahija uspjeli pogoditi mrežu golmana De Gea,  ali je glavni sudac Andres Cunha, nakon konsultacije s pomoćnicima zaduženim za video tehnologiju, opravdano poništio pogodak zbog ofsajda.

U B-grupi nakon drugog kola na diobi prvog mjesta su Portugal i Španija sa po četiri boda, Iran je treći sa tri boda, a Maroko zadnji bez ijednog boda.

U zadnjem kolu ove grupe  koje je na rasporedu 25. juna  igrat će Iran - Portugal i Španija - Maroko.