Sport     | 14.06.2018. 19:32 |

Rusija deklasirala Saudijsku Arabiju na otvorenju SP-a

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 14. juna (FENA) - Nogometna reprezentacija Rusije deklasirala je s 5:0 selekciju Saudijske Arabije u prvom meču Svjetskog prvenstva koje je počelo danas u Rusiji na prepunom stadionu Lužnjiki u Moskvi.

U jedinom meču današnjeg programa SP-a, u okviru grupe A, Rusi su opravdali epitet favorita i pred domaćim navijačima u potpunosti nadigrali protivnika koji nije imao mnogo prilika u ovoj utakmici.

Prvi gol za domaću selekciju u 12. minutu postigao je Yuri Gazinskiy, a dvije minute prije kraja poluvremena na 2:0 povisio je Denis Cheryshev.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija domaće selekcije koja do trećeg gola dolazi u 71. minutu, a strijelac je bio Artem Džyuba.

Rusi su još dva pogotka postigli u sudijskoj nadoknadi. Četvrti gol za domaću selekciju postigao je Denis Cheryshev, a peti koji je postavio konačan rezultat Aleksandr Golovin iz slobodnog udarca.

Drugi meč grupe A bit će odigran sutra, a sastaju se Urugvaj i Egipat.