Sport     | 19.05.2018. 19:26 |

Željezničaru derbi na Grbavici

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 19. maja (FENA) - Nogometaši Željezničara danas su na Grbavici pobijedili ekipu Sarajeva sa 2:1 (2:1), u derbiju posljednjeg, 10. kola Lige za prvaka.

Iako utakmica nije imala rezultatski značaj, gradski rivali odigali su dobru i otvorenu nogometnu predstavu, posebno u prvom dijelu kada su postignuta sva tri pogotka.

"Plavi" su poveli već u 10. minuti, nakon što je Zakarić odlično ubacio s desne strane u sredinu gdje je najsnalažljiviji bio Dženan Zajmović koji je glavom pogodio mrežu Bojana Pavlovića.

Domaći tim povećao je vodstvo u 33. minuti. Zakarić je ponovo dobro ubacio iz slobodnog udarca, a Vojo Ubiparip je bio najviši u skoku i matirao loše istrčalog Pavlovića.

Tri minuta kasnije Sarajevo je smanjilo prednost. Velkoski je ubacio loptu iz kornera, a najviši u skoku bio je  Joachim Adukor.

U drugom poluvremenu ekipa Sarajeva bila je ofanzivnija. "Bordo" tim  je imao  tri dobre prilike da preko Hebibovića i Rahmanovića dođe do izjednačenja, ali je mrežu Željezničara sjajnim intervencijama spasio golman Fejzić.

U sudijskoj nadoknadi Sarajevo je propustilo još jednu prliku da dođe do boda, ali je šut Rahmanovića zaustavila stativa.