Sport     | 14.05.2018. 07:07 |

Košarkaši Gradine poveli protiv Čelika u finalnoj seriji prvenstva A-1 lige

FENA

SREBRENIK, 14. maja (FENA) – U prvoj utakmici finalne serije prvenstva A-1 lige FBiH, sinoć su u Srebreniku košarkaši Gradine pobijedili zenički Čelik rezultatom 108:97 (29:24, 32:27, 19:20, 28:26).

Domaći košarkaši vodili su skoro cijelo vrijeme, a najveću prednost imali su u u 18. minuti nakon pogotka Mirze Hrnčića – 55:38.

Zeničani su postepeno smanjivali prednost da bi u 33. minuti Mirza Keso trojkom smanjio na svega 83:82.

No, serijom 7:0 Mišo Tanasilović, Hrčić i Jasmin Jakupović vratili su prednost domaćoj ekipi koju su do kraja takmice sačuvali za ubjedljivu i vrijednu pobjedu.

Ekipu trenera Vladimira Mićanovića do trijumfa vodili su Mirza Hrnčić sa 30, Miodrag Tanasilović sa 22 (11 skokova, 6 asistencija) i Emir Čerkezović sa 20 poena.

U ekipi Čelika Armin Avdibegović je postigao 26, Enes Mešinović 19, a Anes Podojak 17 poena.

Druga utakmica na rasporedu je ove nedjelje u Zenici.