Sport     | 25.04.2018. 22:46 |

Liga prvaka - Pobjeda Reala u Münchenu

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 25. aprila (FENA) - Nogometaši Reala pobijedili su večeras u Münchenu ekipu Bayerna sa 2:1, u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka.

U dinamičnoj i obostrano otvorenoj igri gostujući nogometaši uspjeli su realizirati svoje prilike i doći nadomak plasmana u finale Lige prvaka. Bavarci su također imali nekoliko dobrih prilika preko Riberyja i Lewandowskog, ali napadači tog tima u odlučujućim trenucima nisu najbolje reagirali.

Bayern je poveo u 28. minuti golom Joshue Kimmicha. Izjednačio je Marcelo u 44., a pobjedu branitelju naslova donio je Marco Asensio u 57. minuti.

Bayern je do kraja pokušavao doći do izjednačenja, ali uprkos nekoliko dobrih prilika njemački tim nije mogao do drugog pogotka.

Real je također mogao i do ubjedljivije pobjede, ali Benzema nije iskoristio izglednu priliku, dok je pogodak Ronalda poništen zbog igranja rukom.

Uzvratni susret na rasporedu je naredni utorak u Madridu.

Prvi polufinalni meč Lige prvaka odigran je sinoć u Liverpoolu gdje je istoimeni tim pobijedio Romu sa 5:2.