Sport     | 07.04.2018. 18:21 |

Davis cup: Slovačka - Bosna i Hercegovina 2:2

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 7. aprila (FENA) - Nakon četvrtog odigranong meča  teniskih Davis cup reprezentacija Slovačke i Bosne i Hercegovine u Bratislavi, okviru u 2. kola Prve grupe Euro-afričke zone, rezultat je izjednačen 2:2, a o pobjedniku će odlučivat posljednji  meč singla u kojem se sastaju Mirza Bašić i Jozef Kovalik.

Pobjedom Martina Kližana nad Damirom Džumhurom  sa 6:3, 7:5 Slovaci  su poravnali rezultat i produžili neizvjesnost pobjednika do samog kraja. Kližan je nakon velike borbe savladao najboljeg bh. tenisera  u meču koji je trajao sat i 50 minuta.

Džumhur je bolje otvorio meč, napravio je brejk na startu, a zatim poveo sa 2:0 u gemovima, ali se Kližan vratio i osvojio narednih pet gemova zaredom i pokazao zašto je prije dvije godine bio 24 igrač svijeta. Slovak je bolje počeo drugi set. Oduzeo je servis teniseru BiH i držao prednost, ali se Džumhur uspio vratiti  u osmom gemu i poravnao na 4:4, a zatim je na svoj servis poveo sa 5:4.

U uzbudljivoj završnici Kližan je osvojio tri gema zaredom i na kraju slavio sa  2:0 u setovima.

Prethodno ovom meču,  drugu pobjedu za BiH osigurali su Mirza Bašić i Tomislav Brkić, koji su u igri dublova bili bolji od domaće kombinacije Andrej Martin/Igor Zelenaj sa 6:2, 6:4.

U odlučujućem petom meču Mirza Bašić će igrati protiv Jozefa Kovalika, koji je zamijenio najavljenog Norberta Gombosa, nakon odluke slovačkog selektora Dominika Hrbatyja.