Sport     | 05.04.2018. 23:25 |

Pobjede nogometaša Arsenala, Atletica, Lazija i Leipziga

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 5. aprila (FENA) - Nogometaši Arsenala ostvarili su najubjedljiviju pobjedu u prvim susretima četvrtifinala Evropske lige.

Ekipa trenera Arsena Wengera večeras je u Londonu pobijedila moskovski CSKA sa 4:1. Svih pet pogodaka postignuto je u prvom poluvremenu. Strijelci za "Topnike" bili su Aaron Ramsey u 9. i 28. minuti, te Alexandre Lacazette u 23. (iz penala) i 35. minuti, dok je jedini pogodak za rusku ekipu postigao Aleksandr Golovin u 15. minuti.

Najviše golova - šest postignuto je u susretu u Rimu u kojem je Lazio sa 4:2 savladao Salzburg, a naš Lulić, kao kapiten Lazija, odigrao meč solidno.

Nogometaši Atletica u Madridu su bili bolji od Sportinga sa 2:0, dok će ekipa Leipziga naredne sedmice Marseilleu protiv Olympiqua braniti minimalnu prednost od 1:0.