Sport     | 27.03.2018. 10:49 |

Hrvači sarajevske "Bosne" osvojili četiri medalje u Češkoj

SARAJEVO, 27. marta (FENA) - Češki grad Hodnin prošlog vikenda bio je domaćin velikog međunarodnog turnira u hrvanju, koji je okupio 235 takmičara iz 33 kluba iz 10 evropskih država.

Bosnu i Hercegovinu predstavljali su mladi hrvači sarajevske Bosne, koji su osvojili četiri medalje, jedno zlatno i tri srebra.

Najsjajnije odličje osvojio je Affan Smajić u kategoriji do 57 kg, dok su srebra izborili Munib Sjefić (do 47 kg), te braća Din i Dal Arnautović u kategorijama do 80 kg i 90 kg.

Blizu osvajanja medalja bio je Fahd Tabaković, kojem je nedostajalo malo sportske sreće da osvoji bronzu.

U vodstvu puta u Češkoj  bili su trener Fahrudin Hodžić i sudija Avdulah Kukić.

Ovo je još jedan pokazatelj vrhunske kvalitete i forme naših mladih takmičara koji će biti domaćini i učesnici velikog međunarodnog turnira "Kup grada Sarajeva 2018", od 6. do 8. aprila u Olimpijskoj dvorani "Juan Antonio Samaranch" (Zetra), saopćeno je iz Hrvačkog kluba Bosna.