Sport     | 25.03.2018. 22:15 |

Cedevita i Mornar izborili majstorice

ZAGREB/BAR, 25. ožujka (FENA) - Košarkaši Cedevite i Mornara izborili su majstorice u polufinalnim ogledima regionalne ABA lige.

Cedevita je u Zagrebu pobijedila Budućnost 82:75 (23:17, 21:16, 17:19, 21:23) i izjednačila rezultat u polufinalnoj seriji na 1:1.

Cedevitu je do pobjede predvodio Demetris Nichols s 25 koševa, dok je Kyle Gibson ubacio 20 za Budućnost. Bh. reprezentativci u dresu Cedevite imali su skroman učinak. Džanan Musa je za 18 minuta ubacio 5 poena, a Andrija Stipanović za 25 minuta na terenu 4 poena.

Nemanja Gordić za Budućnost je odigrao 36 minuta, ubacivši za to vrijeme 12 poena, uz dvije asistencije i dva skoka.

U Baru je domaći Mornar pobijedio aktualnog prvaka Crvenu zvezdu 88:84 (30:21, 18:24, 21:19, 19:20). Crnogorci su iskoristili činjenicu da je Zvezda između dva polufinalna susreta ABA lige odigrala dvije euroligaške utakmice koje su ostavile traga na Beograđanima.

Najzaslužniji za Mornarovi pobjedu bili su Nemanja Vranješ s 29 i Derek Ryan Needham s 28 poena. Taylor Rochestie sa 16 poena bio je prvi strijelac u redovima gostiju.

Odlučujuće treće utakmice, u kojima će prednost domaćeg terena imati Crvena zvezda i Budućnost, igraju se za sedam dana.