Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-parts-new/sql.php on line 166

Fena.ba | Najnovije vijesti iz BiH, regiona i svijeta
Sport     | 25.03.2018. 21:35 |

Odbojkaši Slobode ostvarili vrijednu pobjedu protiv sarajevske Bosne

FENA

TUZLA, 25. marta (FENA) – U prvoj utakmici polufinala play-offa za prvaka Superlige FBiH odbojkaša, večeras je u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu sarajevske Bosne rezultatom 3:0 (25:22, 25:22, 25:19).

Uzbudljivi meč pratilo je oko 400 gledatelja koji su bili „igrač više“ domaćeg tima.

Utakmica je trajala 70 minuta, a prvi set poslije dosta uzbuđenja dobila je domaća ekipa.

U drugom je Bosna povela 11:17 i činilo se da će izjednačiti rezultat u setovima. Međutim, motivirani igrači trenera Armina Derviševića uspjeli su izjednačiti na 17:17, da bi na kraju riješili ovaj set u svoju korist identičnim rezultatom kao i prvi.

U trećem je do izražaja došla velika borbenost, ali i mladost domaćeg tima. Nakon vodstva gostiju 2:5, preokrenuli su rezultat na 10:7, da bi odličnom igrom na mreži riješili set, a time i meč u svoju korist.

Uzvratni susret igra se idućeg vikenda u Sarajevu, a plasman u finale ostvarit će ekipa koja u dva susreta ostvari bolji skor.