Sport     | 18.03.2018. 22:26 |

Rukometašice Jedinstva AR slavile u Goraždu

GORAŽDE, 18. marta (FENA) – Rukometašice tuzlanskog Jedinstva AtlasRelaxa sjajnu proljetnu seriju pobjeda nastavile su i u Goraždu.

U derbiju 15. kola Premijer liga BiH večeras su pobijedile ekipu Goražde-Heim Meih rezultatom 25:23 (12:11).

Iako su osvojile bodove, u redovima Tuzlanki imaju dosta prigovora na suđenje para Kulović – Škaljić iz Sarajeva.

Već u 42. minuti treće isključenje i diskvalifikaciju dosudili su Neiri Midžić. Ukupno su gošćama dosudili 10 isključenja ili 8 minuta više nego domaćim igračicama.

Naposljetku u 46. minuti zbog prigovora isključen je i trener gošći Elmir Grabčanović, pa su ekipu do kraja susreta vodile njegove asistentice Nermina Kušmić – Jogunčić i Indira Horozović.

Najveći doprinos desetoj uzastopnoj pobjedi Jedinstva AtlasRelax u proljetnom dijelu, a četvrtoj u nastavku prvenstva BiH, dale su Admira Zvekić sa 8, te Neira Midžić i Dejana Kulić s po 5 golova.

U domaćoj ekipi Slađana Mitrović – Bogdanović, inače bivša rukometašica  tuzlanskog kluba, postigla je 10 golova, dok su se po tri puta u strijelce upisale Emina Mujagić i Lejla Ristić.

(FENA) I. B.

Srbija: Državno izborno povjerenstvo objavilo konačne rezultate prijevremenih izbora

RIK: Na osnovu 442 obrađena biračka mjesta najviše glasova imaju SNS i Srbija protiv nasilja

Turistička sezona u Hercegovini: Nadmašeni lanjski rezultati