Sport     | 04.03.2018. 20:59 |

Mijović u dramatičnoj završnici donio pobjedu Mladosti

FENA

MRKONJIĆ GRAD, 4. februara (FENA) – Važnu pobjedu u borbi za opstanak u Ligi 11 ostvarili su večeras u Mrkonjić Gradu košarkaši domaće Mladosti.

U okviru 21. kola prvenstva BiH pobijedili su tuzlansku Slobodu rezultatom 86:84 (17:23, 17:20, 26:26, 26:15).

Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli su 0:6, potom 6:14, da bi najveće vodstvo u ovom dijelu susreta ostvarili u 11. minuti nakon pogotka Enesa Latifagića – 12:23.

Iako je Mladost u svojim redovima imala raspoloženog Stefana Mijovića koji je ubacio 15 poena, Tuzlaci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist sa 34:43.

U nastavku su gosti koje je prvi put s klupe vodio trener Ivan Velić nakon dvije trojke Latifagića, te jedne Tyrona Harrisa prednost povećali na 40:55 u 26. minuti.

Ali, nakon toga su načinili nekoliko pogrešaka u nizu, pa su domaći igrači, najviše zahvaljujući  Mijoviću u 30. minuti smanjili prednost Tuzlaka na samo 7 poena (60:67).

No, ubrzo su gosti s dvije trojke Almira Hasandića, te Nedžada Muratovića u 34. minuti otišli na najveću prednost – 62:78.

I kada se činilo da je susret riješen, dogodio se veliki preokret. Tuzlaci su srljali iz greške u grešku, a domaći su serijom pogodaka smanjivali prednost, da bi Mijović minutu i po prije kraja trojkom poravnao na 82:82.

Sloboda je još jednom povela pogotkom Ljubomira Čampare, ali je Vladan Aleksić ponovo izjednačio, da bi petnaestak sekundi prije kraja Mijović prvi put doveo Mladost u vodstvo, što je ujedno značilo i pobjedu - 86:84.

U ekipi Mladosti Stefan Mijović je postigao 26, a Vladan Aleksić 19 poena.

U timu Slobode Enes Latifagić ubacio je 16, Almir Hasandić 15, a Nedžad Muratović 14 poena.