Sport     | 21.02.2018. 09:42 |

Goggia zlatna u spustu, Muzaferija posljednja

FENA Internet

PJONGČANG, 21. veljače (FENA) - Talijanska skijašica 25-godišnja Sofia Goggia osvojila je u srijedu zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Goggia je do zlata stigla s 9 stotinki prednosti ispred srebrne Norvežanke Ragnhild Mowinckel, dok je Amerikanka Lindsey Vonn na trećem mjestu kasnila 47 stotinki za pobjednicom.

Goggia je prva Talijanka koja je osvojila zlatnu medalju u spustu na zimskim olimpijskim igrama. Bila je to ujedno i prvo olimpijsko odličje za 25-godišnju talijansku skijašicu.

Bh. predstavnica Elvedina Muzaferija imala je najslabije rezultat od 31 skijašice koje su stigle do cilja. Ona je za Goggiom kasnila 7 sekundi i 58 stotinki.

(FENA) R. G.

Muzaferija: Samo je pitanje vremena kada ću sklopiti stazu od starta do cilja (VIDEO)