Sport     | 19.02.2018. 08:53 |

Plasman karijere Bašića, Federer najstariji igrač na vrhu ATP liste

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 19. februara (FENA) - Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić ostvario je najbolji plasman u karijeri na ATP listi.

Nakon što je osvojio ATP turnir u Sofiji, prvi u karijeri, Bašić je prošle sedmice ostvario napredak od čak 52. pozicije. Ove sedmice napredovao je za još tri mjesta i sada je 74. igrač svijeta.

Plasmanom karijere prošle sedmice mogao se pohvaliti i prvi reket Bosne i Hercegovine Damir Džumhur koji je zauzeo 29. mjesto, a on je ove sedmice zadržao tu poziciju.

Legendarni švicarski teniser Roger Federer postao je najstariji igrač koji je zauzeo prvo mjesto na ATP listi. Njemu je to ove sedmice pošlo za rukom u 36. godini, a na prvo mjesto vratio se prvi put nakon oktobra 2012. godine.

U karijeri je osvojio 97 ATP turnira, od čega 20 grand slam (Wimbledon osam puta, Melbourne šest, New York pet i jedanput Pariz).