Sport     | 16.02.2018. 09:02 |

ZOI - Pyeongchang - Plakalović 76. u utrci na 15 km slobonim stilom

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 16. februara (FENA) - Bosanskohercegovački olimpijac Mladen Plakalović zauzeo je  76.  mjesto u skijaškom trčanju u utrci 15 km slobodnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu.

Plakalović je utrku završio s vremenom 38 minuta 27,7 sekundi, a za pobjenikom Švicarcem Dariom Colognom zaostao je 4 minute i 43,8 sekundi.

U utrci je učestvovalo 119 taKmičara.

Plakaloviću je to bio treći nastup na Olimpiskim igrama, u Sočiju je 2014. osvojio 82., a u Vancouveru 2010. - 78. mjesto.

Cologni to je treće uzastopno olimpijsko zlato u ovoj disciplini. Srebro je osvojio Norvežanin Simen Hegstad Kruger sa zaostatkom 18,3 sekunde, dok je bronza pripala Rusu Denisu Spisovu (+23,0).